در توسعه دهندگی عمیق تر شوید

اینترنت اشیاء چیزی فراتر از یک ترند فناورانه می باشد؛ اینترنت اشیاء یک انقلاب است. با نهفته سازی سنسورها در اشیاء، اتصال آن ها به یکدیگر و اعمال تحلیل هایی بر روی داده های جمع آوری شده توسط آن ها، اشیاء اطراف ما هوشمند تر شده اند

اینترنت اشیاء پتانسیل تغییر زندگی های ما را دارد. اگر به فهمی از داده هایی که از طریق دیوایس های هوشمند دریافت می شوند برسیم، می توانیم  جابجایی سرویس ها را ارتقا داده، بهینه سازی را افزایش داده، قیمت ها را کم کرده و تجربه ی کلی یک کاربر را در مقایسه با تجربه های قبلی اش افزایش دهیم.

در مرحله ی قبل، شروع آشنایی با اینترنت اشیاء، درباره ی فهمیدن بنیاد توسعه دهندگی اینترنت اشیاء، موضوعات و مهارت های کلیدی، آشنایی با سخت افزار، فناوری های شبکه، پلتفرم های اینترنت اشیاء و شروع به ارائه ی راهکارهای اولیه در اینترنت اشیاء صحبت کردیم.

در این مرحله قصد داریم بر روی این بنیاد سازه ای ایجاد کنیم تا به شما برای فهم اینکه چگونه پروژه های مقیاس بزرگ اینترنت اشیاء ساخته می شوند و همچنین پیدا کردن راهکار مختص خودتان کمک کنیم.

لایه ی اجزایی که باید در مورد فهمیدن توسعه دهندگی اینترنت اشیاء بدانید عبارتند از:

– معماری های اینترنت اشیاء

– کیت های توسعه دهندگان اینترنت اشیاء

– پروژه های مقیاس بزرگ اینترنت اشیاء

معماری های اینترنت اشیاء

یکی از بزرگترین چالش هایی که هنگام توسعه ی راهکار های مقیاس بزرگ در اینترنت اشیاء با آن مواجه می شوید، پیچیدگی و حفظ قابلیت همکاری به هنگام اتصال دیوایس های ناهمگون، اتصال آن ها از طریق پروتکل های مختلف و تولید داده ها در قالب های متفاوت می باشد. شروع کار با یک معماری مرجع اینترنت اشیاء و برنامه ریزی معماری سیستم در پروژه ی اینترنت اشیاء خود، کمک می کند تا پیچیدگی را مدیریت کرده و تعامل را ساده تر کنید.

کیت های توسعه دهندگان اینترنت اشیاء

کیت های توسعه دهندگان، یک سری سخت افزارهای فیزیکی می باشند که شما می توانید از آن ها برای تسریع در توسعه دهندگی خود استفاده کنید. این کیت ها معمولا برای شما تعدادی اجزاء دیگر نیز فراهم می کنند:

– یک برد توسعه دهندگی

– یک سری کامپوننت های ورودی و خروجی که تضمین شده است که درکنار هم به خوبی کار می کنند.

– نمونه کدها و ابزار های توسعه دهندگی

– راهنمایی هایی که اغلب برای استفاده در پلتفرم های خاصی طراحی شده اند

این کیت ها یک سری پیشنهادات نیز برای چیدمان و کنارهم گذاشتن سخت افزارها و نیز منابعی که برای شروع به توسعه دهندگی دارید، ارائه می دهند.

راهکارهای مقیاس بزرگ اینترنت اشیاء

در مرحله ی اول از آمورش، ما بر روی اینترنت اشیاء در مقیاس کوچک تمرکز کردیم – یک پروژه برای خانه ی هوشمند. این درحالی است که اینترنت اشیاء قطعا فراتر است اما این پروژه در مقیاس کوچک به ما کمک کرد تا پایه های توسعه دهندگی اینترنت اشیاء را فرا بگیریم. برای عمیق تر شدن نیازمند این هستیم که به دنیای بیرون و همچنین دنیای تجاری برویم. این طور که به نظر می رسد که کاربردهای اینترنت اشیا، در میان صنایع مختلف بسیار گسترده باشد.

فقط برای اینکه چند مثال از سناریو های اینترنت اشیاء در مقیاس بزرگ آورده باشیم به موارد زیر اشاره می کنیم:

– اتومبیل های متصل

– شهرهای متصل

– ساختمان های هوشمند

– صنایع تولیدی

– سلامتی

آیا برای عمیق تر شدن آماده اید؟

برای اینکه عضوی از این انقلاب باشید، نیازمند این هستید که معماری ها، طرح ها و توسعه دهندگی ها را بررسی کنید که این بهترین تمرین برای آشنایی با راهکارهای پیچیده ی اینترنت اشیاء می باشد. ما این مرحله را برای آشنایی بیشتر شما با این موارد طراحی کرده ایم. پس با ما همراه باشید. مراحل پیش رو عبارتند از:

– دیدکلی نسبت به معماری های اینترنت اشیاء

– 5 کیت پرطرفدار در اینترنت اشیاء

– توسعه دادن یک پروژه ی مقیاس بزرگ در حوزه ی شهرهای متصل

– آموزش ویدیویی ساخت اپلیکیشن دنبال کننده ی عادات سالم

محمدرضا داودی

دانشجوی مهندسی برق دانشگاه صنعتی اصفهان هستم و چند وقتی هست که به مبحث اینترنت اشیاء علاقه مند شده ام.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *