تسلط بر مهارت های توسعه دهندگی اینترنت اشیاء

در گام اول از مسیر یادگیری ، « آغاز آشنایی با توسعه دهندگی اینترنت اشیاء » ، مفاهیم کلیدی و مهارت های لارم برای ساخت یک ایده اینترنت اشیاء به شما معرفی شد.

در گام بعدی ، « ساختن مهارت ها در توسعه اینترنت اشیاء » ، با توسعه سیستم های جدید اینترنت اشیاء آشنا شدید.

در گام آخر باید تمام دانسته های خود را کنار هم گذاشته و بر قابلیت های پیشرفته تر اینترنت اشیاء تسلط پیدا کنید.

در این گام ، ابتدا با چالش های مهم در زمینه امنیت اینترنت اشیا آشنا خواهید شد؛ سپس یاد خواهید گرفت که چگونه انبوه داده جمع آوری شده توسط دیوایس ها را معنا کنید و بعد با سیستم مدیریت دیوایس آشنا خواهید شد.
سرانجام در آخر این گام با یک ویدیو آموزشی دانسته های خود را به کار خواهید گرفت.

1- جزئیات عمیق تر توسعه پروژه های اینترنت اشیاء را بشناسید

اینترنت اشیاء شکل صنایع و کاربرد های مختلف را بکلی تغییر خواهد داد و تا زمانی که سیستم های اینترنت اشیاء از امنیت، مدیریت دیوایس و تحلیل های مناسبی برخوردار باشند، بازدهی موثری به صنایع خواهد بخشید.

          « در گام آخر مسیر یادگیری ، به شما کمک خواهیم کرد که از پس چالش های مختلف پیش روی توسعه دهندگان، مانند امنیت، مدیریت دیوایس و تحلیل داده ، بربیایید. »

یادگیری این بخش را با مقاله آموزشی زیر آغاز کنید :

* در توسعه دهندگی جدی شوید

2- ده چالش مهم بخش امنیت اینترنت اشیاء

از هر توسعه دهنده یا مدیر اجرایی که بپرسید مهمترین نگرانی شما درباره اینترنت اشیاء چیست، اغلب فقط و فقط پاسخ خواهند داد : امنیت . امنیت دستگاه ها، امنیت شبکه ، امنیت ارتباطات و امنیت داده ها.

          « اعمال و طراحی یک سیستم چند لایه امنیتی برای امنیت دیوایس ها، داده ها، اپ های تلفن همراه و سرویس های مبتنی بر فضای ابری در پروژه های اینترنت اشیاء و همچنین مقابله با افزایش تهدید ها، بسیار ضروری است. »

در مقاله زیر، دنیای پیچیده امنیت اینترنت اشیاء را واکاوی کنید :

* 10 چالش مهم امنیت در اینترنت اشیاء

3- دیوایس های اینترنت اشیاء خود را مدیریت کنید

طراحی پروژه اینترنت اشیاء شما حتما باید قابلیت های مدیریت دیوایس را در نظر گرفته باشد. امکان کارایی روی تعداد زیاد و انواع مختلف دیوایس ها تنها بخشی از قابلیت مدیریت دیوایس است. در پروژه ها، موضوعاتی مانند هماهنگی بین دیوایس های مختلف، مقیاس پذیری و دسترس پذیری نیز وارد بازی خواهند شد.

          « سرویس های مدیریت دیوایس، به خودکار سازی مدیریت و کنترل دیوایس های اینترنت اشیاء در طول چرخه حیاتشان کمک خواهند کرد. تأمین نیاز ها، اجازه دسترسی، پیکربندی ، نگهداری ، کنترل و در نهایت از رده خارج کردن دیوایس های غیر قابل استفاده، از وظایف سیستم های مدیریت دیوایس است.
مدیریت دیوایس، بخش اصلی هر پروژه اینترنت اشیاء مقیاس بزرگی است. »

در مقاله زیر با مدیریت دیوایس در اینترنت اشیاء آشنا شوید :

* دیوایس های اینترنت اشیاء خود را مدیریت کنید

4- ذخیره سازی، آنالیز و اعمال قوانین و نقش ها برای داده های اینترنت اشیاء

دلیل شکست بیشتر ایده ها و پروژه های اینترنت اشیاء اینست که اغلب کار زیادی با داده های جمع آوری شده انجام نمی دهند. شما نمی توانید تنها داده ها را ذخیره کنید؛ شما نمی توانید تنها داده ها را آنالیز کنید؛ شما باید با داده های خود بتوانید کاری صورت دهید؛ تنها در این صورت است که ایده شما موفق خواهد شد.

          « آنالیز داده ها می تواند بر روی داده های اینترنت اشیاء انجام شود تا گزارش ها، شبیه سازی ها ، اخطار ها و کنترل سلامت و وضعیت دستگاه های مورد نظر را بدست آورد و داده های جمع آوری شده سنسور ها را قابل درک سازد.
از تحلیل های مختلف برای شناسایی الگوها،  تشخیص ناهنجاری ها ، پیش بینی نتایج بدست آمده از داده ها و همچنین انجام عملیات لازم طبق دستورات مشخص شده ، استفاده می شود. »

در مقالبه زیر یاد بگیرید که با داده های اینترنت اشیاء خود چکار کنید :

* داده های اینترنت اشیاء را با معنی کنید

5- بر مهارت های توسعه دهندگی خود مسلط شوید

این ویدیو آموزشی درست از انتها آموزش قبلی شروع می شود و در آن یاد خواهید گرفت که چگونه سیستم اینترنت اشیاء خود را گسترش داده و ویژگی های مدیریت دیوایس را در آن برقرار کنید؛ چگونه شبیه سازی های اولیه داده های خود را انجام دهید و چگونه دستورات لازم برای عملیات بر داده های خود را اعمال کنید.

اگر در یادگیری و تسلط بر مهارت های توسعه دهندگی اینترنت اشیاء ( مانند مدیریت دیوایس و تحلیل داده ) خود مصمم هستید، این آموزش را کامل کنید :

* تسلط بر مهارت های توسعه دهندگی با گسترش سیستم اینترنت اشیاء

 

منبع : IBM

پارسا

دانشجوی الکترونیک دانشگاه شـهـیـــد چمران اهواز

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *